Ürün Detayı KUŞ      Bakım ve Sağlık Ürünleri     
Nekton B Komplex Vitamin Takviyesi 35 Gr
Bakım ve Sağlık Ürünleri

Yorumları Oku    |    Yorum Yaz    
40,00 TL    
  • Marka
  • : Nekton
  • Ürün Kodu
  • : AKY57452Nekton B Komplex Vitamin Takviyesi 35 GrNEKTON B–KOMPLEX Kuş türlerinin için B vitamini takviyesi , ek yem NEKTON- B –KOMPLEX: İnsanlarda olduğu gibi kuşlarda da B ve C vitaminleri vücutta depolanmaz. Vücut ihtiyacı olan vitamini aldıktan sonra artan vitamini sıvı olarak vücuttan atar. Vitamin B kuşların özellikle kırmızı kan hücrelerin ve antikorların oluşumunda yardımcıdır. B vitamini eksikliğinde,kuslarin ürkekligine,koordinasyonsuzluk hareketlerine,stres etkisinde, sinir sistemlerinin etkilenmesinde spalzm( örnegin sallabaş dediğimiz boyun dönmesine) sebep olur. Burada dikkat edilmesi gereken husus, bazı kuşlarda salmonel veya kokzide salgınından dolayı sallabaş hatalığını yaşanır. Böyle durumlarda hasta kuşu diğer kuşlardan ayrılıp direnç arttırıcı veya antibiyotik verilmesi gereklidi.


Hayvanlar hastalandiklarinda ve antibiyotik veya sülfonamidler ile tedavi edildiginde kuş organizmanında B vitamini gereksinimi için de gerekiyor...


Nekton - B - COMPLEX sadece ihtiyaç durumunda geçerli olduğunu unutmayın .Ben haftada bir defa veriyorum, koruma amacli.


Özel yük olmadan sağlıklı kuşlar bir multivitamin olarak günlük Nekton - S verilir . 


 


Son Kullanma Tarihi:06/2019

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız, üye değilseniz tıklayınız...


Kategorideki Diğer Ürünler